Zapraszam Państwa do udziału w cyklu warsztatów, które stanowią kompendium wiedzy z zakresu umiejętności wychowawczych. Zachęcam do regularnego uczestnictwa we wszystkich spotkaniach, gdyż wówczas dają one pełny obraz i zrozumienie relacji rodzic –dziecko. Każde spotkanie dostarcza pomocnych wskazówek i umiejętności, które pozwolą na praktyczne wykorzystanie wiedzy w codziennych kontaktach z dzieckiem.

Warsztat 1. „Od przedszkolaka do szlachetnego wojaka – o budowaniu poczucia tożsamości i odpowiedzialności u dzieci” Celem warsztatu będzie zrozumienie tego, jaki wpływ ma stosowanie zakazów i nakazów na to, czy dziecko czuje się z nami bezpiecznie, czy lubi i szanuje siebie i innych oraz to, czy w przyszłości będzie ulegało pokusom, przed którymi chcielibyśmy je uchronić.
Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?
· Co jest najczęstszą przyczyną trudności wychowawczych
· Komu potrzebne są zasady – rodzicom czy dzieciom
· W jakim celu stosować zakazy i nakazy
· Jak w praktyce z szacunkiem i troską dyscyplinować dzieci

Warsztat 2. i 3. „O kształtowaniu inteligencji emocjonalnej u dzieci – jak tropić i nazywać uczucia” Celem dwóch warsztatów będzie nauka rozpoznawania i rozumienia tego, co przezywa Twoje dziecko, a także rozwijanie umiejętności wspierania go w radzeniu sobie z trudnymi emocjami na co dzień. Stosując metody poznane na warsztatach szybko przekonasz się, że kiedy Twoje dziecko dobrze się zachowuje, kiedy dobrze się czuje.
Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?
· Jak rozumieć zachowania dziecka i czytać, co się za nim kryje
· Jak wspierać dziecko, gdy jest smutne, rozczarowane, przygnębione
· Jak sprawić, by dziecko chętniej rozmawiało z nami o tym, co przeżywa
· Jak budować więź z dzieckiem opartą na akceptacji i zaufaniu

Warsztat 4. Klika sposobów na ułatwienie sobie życia – czyli jak sprawić, by dziecko chętnie i samodzielnie wykonywało swoje obowiązki? Ciągłe upominanie dziecka, przypominanie o wielu czynnościach takich jak: utrzymanie porządku w pokoju, ustawianiu butów, zakręcaniu pasty do zębów, odrabianiu lekcji jest codzienną zmorą większości rodziców. Każdy z nas marzy o tym, by dziecko wszystkie te rzeczy wykonywało samo z siebie i jeszcze z uśmiechem na twarzy. Marzenie? Nie! jeśli zastosuje się kilka pomocnych sposobów na to, by zachęcać dziecko do współpracy.
Czego dowiesz się w trakcie warsztatu?
· Zidentyfikujesz dotychczasowe, nieskuteczne metody
· Jak precyzyjnie formułować oczekiwania wobec dziecka
· Co utrudnia samodzielność mojego dziecka
· Jak zachęcać dziecko do samodzielności