Od ponad dziesięciu lat z powodzeniem dostarczamy profesjonalną ofertę terapeutyczną dla dzieci cierpiących na różnego rodzaju zaburzenia, w tym zaburzenia integracji sensorycznej, schorzenia logopedyczne, zaburzenia napięcia mięśniowego i inne trudności na drodze do prawidłowego rozwoju, a także dla ich rodziców. Dostarczamy kompleksową ofertę terapeutyczną, która od lat przynosi wymierne skutki i korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dzieci.

W ramach naszych działań terapeutycznych, prowadzimy przedszkole integracyjne dla dzieci z autyzmem, w którym realizujemy ciekawe, specjalistyczne zajęcia z doświadczonymi terapeutami, psychologami i pedagogami. Państwa dzieci odnajdą w przedszkolu przyjaźń i serdeczność innych, co z pewnością pozytywnie wpłynie na ich rozwój.

Wybierając dla swoich pociech placówki, jakimi są przedszkole terapeutyczne / integracyjne i w następnej kolejności szkoła dla dzieci z autyzmem mają Państwo gwarancję, że terapia Waszego dziecka będzie przebiegać kompleksowo, a co najważniejsze – intensywnie. Żadne krótkotrwałe zajęcia terapeutyczne nie dadzą tak szybkich owoców pracy, jak kilkugodzinny, regularny pobyt w przedszkolu.

Pragniemy, aby nasze integracyjne przedszkole dla dzieci autystycznych było miejscem, w którym spotkają się dzieci z wielu miejscowości – Warszawa, Pruszków, Ożarów Mazowiecki oraz ich okolic.

Oferta przedszkola dla dzieci z autyzmem

W oferowanych zajęciach wykorzystujemy opracowane przez wybitnych specjalistów programy terapeutyczne, których skuteczność potwierdza wieloletnia praktyka przynosząca bardzo dobre efekty dla rozwoju dzieci. Prowadzimy między innymi Terapię Johansena, w której, poprzez stymulację słuchową poprawiana jest jakość słyszenia oraz umiejętności takie jak wypowiedzi ustne, czytanie i rozumienie mowy, utrzymanie równowagi czy koordynacja napięcia mięśniowego. Ponadto, oferujemy poprzedzoną profesjonalną diagnozą terapię logopedyczną dla dzieci mających trudności w wymowie. W naszej ofercie znajdują się konsultacje psychologiczne oraz efektywny i ciekawy „Trening Umiejętności Społecznych”, mający na celu rozwijanie twórczego myślenia, wiary we własne możliwości oraz przezwyciężanie nieśmiałości.

Jako profesjonaliści, na co dzień stykający się z zagadnieniami trudności rozwojowych, doskonale rozumiemy, jak szczególną grupą osób są dzieci autystyczne. Naszą kadrę tworzą świetnie wykształceni specjaliści w dziedzinie pedagogiki, oligofrenopedagogiki, logopedii, psychologii i nie tylko. Są to wykwalifikowani eksperci, posiadający rozbudowaną wiedzę w zakresie badań nad rodziną, a także bogate, wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi cierpiącymi na różnorodne zaburzenia rozwojowe. Posiadana przez nas wiedza oraz doświadczenie pozwala również na skuteczną terapię dzieci autystycznych. Nasza kompetentna kadra w profesjonalny sposób zajmuje się dziećmi, prowadząc ciekawe i efektywne zajęcia, a także chętnie współpracuje z rodzicami, udzielając im fachowych porad oraz wspierając ich w trosce o prawidłowy rozwój ich pociech.

Prowadzone przez nas zajęcia odbywają się w nowoczesnych, przestronnych, specjalnie do tego przygotowanych salach. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem terapeutycznym dostarczanym przez renomowanych producentów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwa dzieciom maksymalny komfort, swobodę i bezpieczeństwo w czasie zajęć terapeutycznych oraz stworzyć dla nich optymalne warunki do udziału w prowadzonej terapii.

Pragniemy razem z Państwem zatroszczyć się o prawidłowy rozwój Państwa pociech i wraz z Wami cieszyć się rezultatami podejmowanych działań terapeutycznych. Prowadząc przedszkole integracyjne dla dzieci autystycznych, realizujemy zamierzone cele najlepiej jak tylko potrafimy.