Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Akademia Rozwoju” dla dzieci z Pruszkowa i nie tylko dostarcza kompleksowe i profesjonalne usługi mające na celu niesienie pomocy dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi, takimi jak autyzm, Zespół Aspergera, wcześniactwo, zaburzenia genetyczne czy nieprawidłowa integracja sensoryczna, a także udziela wsparcia ich rodzicom. Od początku istnienia poradni dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Państwu dostęp do nowoczesnych terapii i umożliwić uczestnictwo w ciekawych zajęciach terapeutycznych, które dostrzegalnie wspomagają rozwój Państwa pociech. Oferujemy między innymi wczesną terapię wspomagającą rozwój dziecka, która wykazuje największą skuteczność i dlatego szczególnie zachęcamy Państwa do skorzystania z tej formy pomocy.

Naszą specjalizacją jest również integracja sensoryczna, dzięki której dzieci z zaburzeniami sensorycznymi oraz chore na autyzm mogą lepiej funkcjonować w otaczającym je świecie. Prowadzimy w tym zakresie kompleksową pomoc – od diagnozy aż po leczenie.

Zespół terapeutyczny naszej poradni tworzą doświadczeni pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, a także specjaliści w dziedzinie oligofrenopedagogiki i badań nad rodziną, którzy wykorzystują swoją szeroką wiedzę i doświadczenie, aby jak najlepiej wspierać Państwa dzieci na drodze do prawidłowego rozwoju. W ramach działań naszej poradni oferujemy również profesjonalne wsparcie ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz specjalistów z pokrewnych dziedzin.

W naszej poradni realizujemy szereg sprawdzonych i uznanych na świecie zajęć terapeutycznych, opracowanych przez wybitnych światowych naukowców.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w ramach swojej oferty poleca m.in.:

  • konsultacje psychologiczne
  • terapię logopedyczną
  • terapię  słuchową IAS Johansen
  • terapię integracji sensorycznej
  • Trening Umiejętności Społecznych

Oferta naszej poradni obejmuje również udzielanie rodzinie szeroko rozumianej pomocy w zakresie pracy z dzieckiem w domu oraz przystosowania warunków domowych do potrzeb dziecka. Szczegóły dotyczące usług świadczonych przez poradnię dostępne są na niniejszej witrynie. Posiadamy bogate doświadczenie w pracy z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia integracji sensorycznej, autyzm oraz inne zaburzenia rozwojowe. Dysponujemy przestronnymi, przyjaznymi dla dzieci pomieszczeniami przystosowanymi do prowadzenia specjalistycznych zajęć terapeutycznych, a także profesjonalnym sprzętem terapeutycznym.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej osoby z całego regionu, miejsc takich jak Warszawa Ursus, Pruszków, Piastów, Raszyn.